سایت شخصی شهرام کرمی نویسنده و کارگردان تئاتر | اتفاق‌های همیشگی
15906
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15906,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

اتفاق‌های همیشگی

اتفاق‌های همیشگی

جامعه همیشه در التهاب وقایع همیشگی قرار دارد. اتفاق‌ جزء زندگی بوده و هست و خواهد بود. وقایعی فرهنگی و اجتماعی و حتی سیاسی که در فضای مجازی و دنیای امروزی دستمایه واکنش و نقد و نظرات مختلف می‌شود. از این نوع واکنش‌ها که معمولا جنبه هیجانی و زودگذر دارد بسیار شاهد هستیم. همه ما تحت تاثیر این وقایع واکنش نشان داده‌ و این موضوع در زندگی حائز اهمیت فراوان شده است. عمده این واکنش‌ها زود گذر و احساسی بوده و بعد از یک مدت فراموش می‌شوند. تجربه نشان داده که این گونه واکنش‌ها تاثیر شگرف در تحول جامعه ندارد و خیلی زود فراموش می‌شود. شکل اشتراکی در بین مردم جامعه نتیجه تاثیر این اتفاقات است.

 

این نوع واکنش‌ها یک ضرورت است برای اصلاح و تغییر و توجه. اگر فارغ از نگاه هیجانی با این موضوعات برخورد کنیم. تجربه زندگی بشر این مهم را ثابت کرده است. در طول تاریخ واکنش های عمومی به موضوعات باعث تحولات اساسی در جامعه شده است.

این مقدمه بدین جهت اهمیت دارد که درک کنیم وقایع محتلف تاثیر متقابل و زیاد در جامعه دارد. توجه کنیم در چند سال اخیر چقدر اتفاقات جامعه ما در فضای عمومی و مجازی منجر به واکنش شده و امروز کسی از مردم آن‌ها را به یاد نمی‌آورد. بخش عمده این وقایع به رفتار و کنش و واکنش مردم جامعه در برابر یک ماجرا بوده است.

اما در این چند وقت یک ماجرای اساسی و مهم همه جامعه جهانی را دستخوش تغییر قرار داده و اگر برطرف نشود چه بسا واکنش عمومی همه جوامع این رویداد را به عنوان یک اتفاق تاریخی به یاد بسپارد. ویروس کرونا و نقش آن در همه جوامع جهانی. 

یکی از موضوعات پراهمیت این روزها بیماری و ویروس کرونا و تاثیر آن در جامعه جهانی و بخصوص رفتار مردم بوده که ضرورت دارد. ابعاد مختلف آن بررسی شود. کرونا و هجوم آن یک اتفاق معمولی نیست که فقط واکنش عاطفی و احساسی مردم را در نظر بگیریم. هجوم این ویروس یک اتفاق بزرگ است. و البته تا حدود زیاد پیش بینی نشده. توجه کنیم که چقدر اطلاعات و حتی شناخت ما در این رابطه متغییر بوده و همچنان این موجود ناشناخته یکه تازی می‌کند.

کرونا یک ویروس برای بازنگری و اصلاح در رفتار و برخورد و حتی تقابل انسان با یکی از سخت‌ترین شرایط جهانی در دوران معاصر است. اتفاق بزرگی که همه تاریخ برای انسان امروز نتوانسته دستاوردی داشته باشد و این ویروس کوه غرور انسان را هدف قرار داده است.

خیلی زود این مهمان ناخوانده در برابر قدرت انسان شکست خواهد خورد. شک نکنیم. انسان به عنوان اشرف مخلوقات روی زمین در برابر این وقایع همیشه پیروز است حتی اگر تاوان سخت هم داده باشد. تجربه تاریخ این را ثابت کرده است. مهم این است ما درس بگیریم برای تغییر در رفتار و واکنش ها.

 

1 دیدگاه
  • Adel
    منتشر شده توسط 09:39h, 09 خرداد پاسخ

    سلام
    چطور می شود مجوز کارهای شما را دریافت کرد.

    Ok

لطفا دیدگاه خود را درج نمایید