«لطفاً با مرگ من موافقت کنید» به همراه «وقتی عروسک ها کوک نمیشن»

«لطفا با مرگ من موافقت کنید» به همراه «وقتی عروسک‌ها کوک نمیشن»

شهرام کرمی
سال نشر ۱۳۸۶
تیراژ ۱۰۰۰ نسخه
قطع رقعی (شومیز)
شابک ۹۶۴۸۴۸۲۱۲۸ .

در این کتاب که توسط انتشارات خورشید آفرین در سال ۱۳۸۶ منتشر شد دو نمایشنامه از شهرام کرمی منتشر شده است. نمایشنامه «لطفا با مرگ من موافقت کنید» و «وقتی عروسک ها کوک نمیشن» سبک و ساختار این دو اثر با هم چندان تفاوتی ندارد و همین ویژگی باعث چاپ این دو اثر در یک مجموعه شده است.
نمایشنامه «لطفا با مرگ من موافقت کنید» روایت زندگی مردی است که بعد از سال‌ها جدایی و مهاجرت دوباره نزد خانواده بر می‌گردد در حالی که فرزندان و همسرش با آنچه او تصور می کرد خیلی تفاوت دارند. اثری که بخصوص پایان خاص آن این نمایشنامه را ویژه کرده است. نمایشنامه در بستر رئالیست اثری با جنبه‌های روانکاوانه است که در نمایشنامه «در بیداری» این ویژگی را نویسنده تجربه کرده بود. اما در این نمایشنامه نوع و جنس و شرایط بیماری کاراکتر تعریف واضح دارد. از این جهت و حتی نوع بیماری کاراکتر به نظر می‌رسد مولف تلاش کرده به جنبه‌های تحلیلی و علمی رفتار کاراکتر و نوع رفتار توجه داشته باشد.
نمایشنامه «وقتی عروسک ها کوک نمیشن» درباره چند شخصیت مجرم است که در یک راهرو منتظر تعیین سرنوشت خود هستند. موقعیت دراماتیک این نمایشنامه که متکی بر گفتگوی شخصیت‌های اثر است باعث عیان شدن ماهیت کاراکترها می‌شود. زبان ساده و شخصیت های متنوع از ویژگی های این اثر می‌باشد.
هر دو این نمایشنامه در تهران و سایر شهرهای ایران بارها اجرا رفته است. نمایشنامه «لطفا با مرگ من موافقت کنید» منتخب جشنواره تئاتر سراسری دانشجویی کشور و نمایشنامه «وقتی عروسک ها کوک نمیشن» در جشنواره استانی و منطقه ای فجر برگزیده شده است.

فوتر سایت